A víztelenítés elvégzését feltétlenül meg kell tenni a nyaralóban vagy a családi házban található kerti csapok esetében is. A vízmérőaknák hőszigeteléséről feltétlenül gondoskodjunk és lehetőleg a vízakna oldalfalához illeszkedve legalább 20 cm vastag hőszigetelő hungarocellt tegyünk a csőrendszer és a mérő fölé. Ez természetesen függ az ott helyben várható időjárástól és az akna mélységétől.
Amennyiben a szobai WC tárolása szintén fagyveszélyes helyen történik, akkor mind a szennyvíz- mind az öblítővíz-tartályt ki kell üríteni. A készülék használata télen megköveteli a fagyálló folyadék alkalmazását. Ehhez a legjobb az autók szélvédőmosó folyadékát tölteni mindkét tartályba (lehetőleg hígítás nélkül).
Különösen fontos a lakójárművekbe beépített kazettás WC esetében a víztelenítés vagy a fagyálló folyadék használata! Az alattomos fagykár olyan helyen okozhat problémát, amelynek a javítása igen komoly költségekkel járhat.
A lakójárművek víztelenítése önmagában nem jelent megoldást a téli mínuszok ellen. Rengeteg járulékos feladat tartozik még a teendők közé. A legfontosabbak (a teljesség igénye nélkül) megtalálhatóak a mellékelt cikkünkben, de javasoljuk a járműhöz tartozó használati útmutató elolvasását. A frissen vásárolt kocsi esetében az előző tulajdonost alaposan ki kell faggatni a teendőkről, hiszen rengeteg egyedi sajátosság rejlik egy-egy lakófelépítmény felszereltségében. Ilyenkor nem szabad hagyni, hogy az eladó egy vállrándítással kibújjon a felelősség alól, mert az komoly plusz költséggel járhat az új tulajdonos számára.
És akkor még nem beszéltünk a feltétlenül elvégzendő javításokról, ami nélkül nem szerencsés nekivágni a téli tárolásnak. Ilyen például a repedt, sérült tetőablakok cseréje, az ablakkitámasztók javítása, a felépítmény tömítetlenségének megjavítása, a klíma átnézése vagy sajnos a leggyakrabban elhanyagolt feladat, a fedélzeti akkumulátorok ellenőrzése és rendszeres feltöltése!
Kérhet időpontot a lakójárműve víztelenítésére vagy megoszthatja velünk a témába vágó gondolatait: